Fransa Aile Birleşimi

Değerli ziyaretçimiz; Fransa Aile Birleşimi Vizesi için hazırlayacağınız evrakların güncel olduğundan emin olunuz. Bu sayfada Fransa Aile Birleşimi için gereken evrakları görebilirsiniz.

Fransa vize işlemlerinizin onay sürecinde kesin ve tam yetki Fransa Konsolosluğu’na aittir. Beştepe Vize olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır.

Fransa Aile Birleşimi vizesi Fransa’da yasal olarak ikamet etmekte olan şahısların Fransa’da kanunlar çerçevesinde ikamet edebilmelerini sağlayan uzun süreli bir vizedir. Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Birliği ve İsviçre vatandaşları bu vizeden muafken bu bölgelerin dışında kalan üçüncü ülkelerin vatandaşları Fransa Aile Birleşimi vize prosedürü içinde yer alır.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi nasıl alınır?

Fransa’da uzun süredir yasal yollarla ikamet eden bir aile üyeniz olması durumunda onun yanına yerleşmek için Aile Birleşimi vizesi izninden yararlanabilirsiniz. Fransa Aile Birleşimi vizei uzun süreli bir vize türüdür. Bu nedenle Fransa Göç ve Entegrasyon ofisi tarafından belirlenen bütün koşulların sağlanması gerekmektedir. Fransa Aile Birleşimi vizesine başvuruda bulunmadan önce Fransa Konsolosluğunun veya Fransa Büyükelçiliğinin onayladığı uzun süreli vize talebinizin olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Vizeniz onaylandıktan sonra Fransa’da Fransa Göç ve Entegrasyon ofisine giderek kaydınızı yaptırmanız gerekemketedir. Web sitemizde Fransa Aile Birleşimi için gereken evrak listesini aşağıda görebilirsiniz.

Fransa Aile Birleşimi vizesi koşulları nelerdir?

Fransa Aile vizesi başvurularında aile birleşimi işlemi yapılacak olan akrabanın 18 ay boyunca Fransa’da oturum izniyle ikamet ediyor olma şartı vardır. Aile birleşimi için Fransa’da bulunan Fransa Göç ve Entegrasyon Dairesine başvuruda bulunulması gerekmektedir. Ancak Aile Birleşimi talebinde bulunacak kişinin her şeyden önce Fransa uzun dönemli vize talebiyle İstanbul Fransa Başkonsolosluğuna veya Fransa Ankara Büyükelçiliğine başvuruda bulunması gerekmektedir.

Fransa’da 2007 yılında yürürlüğe giren Göçün Kontrolü, Uyum ve İlticaya İlişkin yasa ile Aile Birleşimi talebinde bulunabilecek şahısların yaş aralığı 15 ile 65 arasındadır. Fransa’ya Aile Birleşimi vizesi kapsamında gelmek isteyenlerin Fransızca dil bilgilerinin ve Fransa’nın kültürel ve toplumsal değerlerine dair bilgileri yetkililerce kontrol edilir. Fransa Aile Birleşimi uygulamasıyla Fransa’da yaşamayı planlayan TC vatandaşları Fransa “kabul ve Entegrasyon Sözleşmesi”ni imzalamakla yükümlüdürler.

Fransa Aile Birleşimi Gerekli Evraklar Nelerdir?

 1. Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve vize başvurusu tarihinden itibaren 1 yıl daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.).
 2. Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu (formun İngilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir)
 3. Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35X45 abatlarında). Fotoğrafın arka sına isim soy isim yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf.
 4. Gidiş uçak rezervasyonları (varsa)
 5. Evlilik cüzdanı (orijinal ve fotokopi), başvuran çocuk ise doğum kayıt örneği
 6. Sağlık raporu, İngilizce ya da Fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi
 7. Adli sicil belgesi, İngilizce düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili ve fotokopisi
 8. Doğum belgesi, İngilizce ya da Fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili
 9. Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için: Turkiye’de oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır)
 10. Acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.
 11. Vize ve servis ücreti (nakit ve Türk lirası olarak başvuru ofisimizde ödenecektir)