Fransa Ticari Vizesi

eğerli ziyaretçimiz, Fransa Konsolosluğu Fransa Ticari vizesi için gerekli evrak listesinde değişiklik yapabilmektedir. Fransa vizesi güncel evrak listesi için Beştepe Vize temsilcilerimizle iletişime geçin. Ayrıca Fransa Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Fransa Ticari vizesi için gereken evrak listesinin en güncel halini e-mail olarak almak için Beştepe Vize temsilcilerimizi arayın. Fransa Vizesi için gerekli olan güncel evrak listesi tarafınızda e-mail ile gönderilecektir.

Şirket Sahiplerinin Fransa Ticari Vize başvuruları için hazırlaması gereken evraklar

 1. Fransa Turistik vizesi Schengen vize başvuru formu
  *Vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurarak son kutucuğu imzalamayı unutmayınız
 2. Davetiye
  *Ticari davetiye hakkında bilgi almak için lütfen Beştepe Vize temsilcimizden bilgilendirme mail’i talep edin.
 3. Vize talep dilekçesi

*Şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçeniz kaşe ve ıslak imzalı biçimde tarafımıza ulaştırılmalıdır.

 1. Pasaport
  *Vize bitim tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olmalıdır.
 2. 2 adet biometrik yeni fotoğraf

*3,5×4,5 cm ölçülerinde ve fonu beyaz olmalıdır. Şapka vb. yüzün görünmesini engelleyici aksesuarlar olmamalıdır.

 1. Güncel tarihli şirket evraklarınız

*Orjinal faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri

 1. 4B hizmet dökümünüz

*E-devlet şifrenizle detaylı hizmet dökümünüzü tarafımıza ulaştırınız

 1. Şirket banka hesap özeti
  *Son 3 aylık hesap hareketliliğinizi içermeli, en az 5000 TL bakiyesi bulunmalı, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleriyle tarafımıza ulaştırılmalı
 2. Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği 
  *Güncel tarihli, orjinal belge

 

SGK’lı Çalışanlar İçin Fransa Ticari Vize Evrakları

 1. Fransa Turistik vizesi Schengen vize başvuru formu

*Vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurarak son kutucuğu imzalamayı unutmayınız

 1. İngilizce veya Türkçe Vize Talep Dilekçesi
  *Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben yazılmış olup, kaşe ve imzalı olmalıdır.
 2. Pasaport
  *Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli
 3. 2 Adet Biometrik Fotoğraf
  *Güncel 35×45 mm, beyaz fon üstünde
 4. Ticari Davetiye
  *Ticari davetiye hakkında bilgi almak için lütfen Beştepe Vize temsilcimizden bilgilendirme mail’i talep edin.
 5. Güncel Tarihli Şirket Evrakları
  *Orjinal Faaliyet Belgesi, Ticari Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri fotokopileri
 6. SGK İşe Giriş Bildirgesi ve 4A Hizmet Dökümü
 7. Maaş Bordrosu
  *Orjinal, son 3 aylık, yetkilinin imza ve kaşesi olmalıdır.
 8. Banka Hesap Dökümü
  *En az 5000 TL bakiyeli, son 3 aylık, kaşe, ıslak imzalı ve imza sirküleri ile
 9. Gelir Belgeleri
  *Kira, tapu, araç ruhsatı fotokopileri
 10. Kimlik Fotokopisi 
 11. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  *Adres ve aile bilgileri içeren

Fransa Ticari Vize Başvurusu Hakkında

Evraklarını eksiksiz bir şekilde hazırlamış yolcularımız evraklarını  kargo-kurye ve ya 3. Kişi aracılığıyla tarafımıza ulaştırabilir. Evraklarınızın teslim alındığı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Evraklarınızın inceleme işlemi tamamlandıktan sonra uygun olan ilk iş gününde randevu işleminiz tamamlanacak ve randevu tarihini tarafınıza bildireceğiz.

Hazırladığınız evrakların kurallara uygun, güncel ve asıl veya suret olup olmadığına dikkat ediniz. Vize uyum koşullarına uygun olmayan evraklarınız konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Hazırladığınız evrakların vizenizin onaylanması için yeterli olmadığı durumlar olabilir. Bu konuda karar ve yetki Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğine aittir.

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Bu tarihinden itibaren Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde temsilcimiz sizlere eşlik edecektir.

Biometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

Fransa Ticari vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.

Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir sonraki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.

Fransa Ticari vize başvurularınız onay sürecinde kesin ve tam yetki Fransa Konsolosluğu’na aittir. Beştepe Vize olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.

Frans Ticari vize işlemleriniz sırasında ikamet etmekte olduğunuz adresi temsilcilerimize mutlaka bildiriniz. Evrak listesi ve parmak izi randevunuz ikamet bilginize göre şekillenecektir.

Beştepe Vize patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. Şahıslara itibar etmeyiniz.

Beştepe Vize aracılığıyla Fransa Ticari Vizenizi nasıl alabilirsiniz?

1.Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.

Beştepe Vize – Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

 1. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Beştepe Vize – Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

 1. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

Beştepe Vize – Fransa Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. Evraklarınızı göndereceğiniz adresi iletişim bölümünde görebilirsiniz. Ayrıca sitemizin sol tarafında yer alan şubelerimiz bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Beştepe Vize – Fransa Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

 1. Adım – Biyometri bilgi beyanı

Beştepe Vize – Fransa Vize Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

 1. Adım – Pasaport teslimi

Avize – Fransa Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Fransa vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya Merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.

Fransa Ticari vizesi konusunda dikkat edilmesi gereken önemli hususlar

 • Ankara ve Gaziantep şehirlerinde ikamet eden SSK’lı çalışan vatandaşlarımızın Fransa Ticari Schengen vize başvuru evraklarında sunmaları gereken şirket evraklarına ( görevi, işe başlama tarihi ve maaşı gibi bilgileri içeren işveren yazısı,  imza sirkleri, vergi levhası fotokopileri) ek olarak şirketlerinin Resmi Gazete kopyası belgesini de eklemeleri gerekmektedir.
 • Fransa ticari vize işlemleri için evrak toparlama hazırlığında olan SSK’lı çalışanlarımıza seyahat amaçlarını netleştirmelerinin ardından durumları ile ilgili olan gerekli belgeleri hazırlamalarını tavsiye ediyoruz.
 • Fransa ticari vize işlemlerinde kullanılacak davetiye belgesi hakkında detaylı bilgiler için temsilcilerimizi arayınız.
 • Fransa ticari SSK’lı çalışan vize işlemleri için başvuru sahibinin biometrik bilgilerini ibraz etmesi zorunludur. Pasaportunda Schengen vizesi bulunan vatandaşlarımızın söz konusu vizelerine ”VİS” notu düşülmüş ise biometrik bilgi ibrazında bulunmalarına gerek yoktur.
 • Avrupa Birliği vatandaşı ile evli vatandaşlarımızın ise Fransa ticari vize işlemleri için temsilcilerimizle iletişime geçmesi gerekmektedir.
 • Fransa ticari SSK’lı çalışan vizesi işlemleri için Türkiye’den başvuru gerçekleştirecek Yabancıların ise, Türkiye Oturma ve Çalışma izni belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyet devletinin oturma ve çalışma iznine sahip yabancılar ticari vize başvuru sürecinde Fransa Konsolosluğuna davet edilebilirler.
 • Fransa ticari SSK’lı çalışan vize başvurularının sonuçlanma süresi 3 ila 7 iş gününü bulmaktadır. Söz konusu süre Fransa Konsolosluğunun resmi tatil günleri, Türkiye devletinin resmi tatil ve özel günleri göz önünde bulundurulmadan belirtilmiştir. Bu ve benzeri günlerde Fransa ticari SSK’lı çalışan vize başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun zaman dilimlerine yayılabilir. Fransa ticari vize başvurularınıza seyahat tarihinizden en geç 15 gün önce başlamış olmanız işlemlerinizin tamamlanması açısından önemli olacaktır.
 • Yukarıda belirtilmekte olan evrak ve dokümanlar kurumumuza ulaştırılması gereken dokümanlardır. Söz konusu dokümanlara şirketimiz tarafından ek dokümanlar dâhil edilecektir. Bu dokümanlar ile Fransa ticari SSK’lı çalışan vizesi için direkt olarak bir başvuru gerçekleştirmemenizi öneririz.