Kanada

Kanada Vizesi

Kanada’ya seyahat etmek isteyen T.C  vatandaşları Kanada vize yönetmenliğince,Kanada vizesine tabi tutulmaktadır.Kanada vize başvurularını Kanada Göçmenlik Bürosu adına  değerlendirmeye Ankara Kanada Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu yetkilidir.

Haziran 2013  tarihinden itibaren Kanada vize başvuruları Kanada Konsoloslukları tarafından  yetkili kılınmış vize  başvuru merkezleri ve seyahat acenteleri üzerinden sağlanmaktadır. Kanada vize başvurusu ve gerekli evrak bilgisi için  bizlere 0555 084 06 21 ve 0850 532 70 63 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda Kanada sınırları içerisinde süreli ve süresiz oturumu bulunan oturum sahibi kişilerde başvurularını Kanada vize başvuru merkezleri aracılığı  ile  gerçekleştirmektedir.

Kanada seyahati için  yapacağınız başvurunun seyahat planından 1 ay öncesinde yapılması gerekmekte olup,Kanada vize başvurunuzun incelenmesi, değerlendirilmesi ve  karar aşamasının tamamlanması Kanada Konsolosluğunun insiyatifi ile sağlanmaktadır.Bu nedenle Kanada vize işlem prosedürleri Kanada Göçmenlik vize kurallarına göre yapılması oldukça önemlidir.

KANADA VİZE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ? 

Kanada vize başvurusu,seyahat planı ve içeriğine göre değişiklik göstermektedir.Kanada vize başvurusu için  seyahat planı ve içeriğinin açık olması gerekmektedir.Aile- arkadaş ziyareti,turistik gezi, ticari faaliyet, akademik araştırma,bilimsel ve kültürel etkinliğe katılma, transit geçiş gibi ziyaretler için TRV (Temporary Residence Visa)  başvurusu yapılmalıdır.Bu vize kategorisi Kanada’da geçici bir süre kalmanızı sağlamaktadır. Kanada iş ziyareti, aile ziyareti, dil kursu eğitimi, gibi  başvurular Kanada vize merkezleri ve seyahat  acenteleri üzerinden sağlanmaktadır.

Kanada vize başvurusu ile ilgili tüm elektronik  sistem girişleriniz, IMM formlarınız, Family Information ve Consent  formlrınız tarafımızca İngilizce ve Fransızca olarak tarafımızca hazırlanmaktadır.Kanada vize başvurusu esnasında, hazırlanan bilgilerle başvuru formunda sunmuş olduğunuz bilgilerin aynı olmaması halinde sistem girişinin yeniden yapılması talep edildiği için profesyonel destek alarak evrakları hazırlatmanız böyle bir riski  ortadan kaldıracaktır.

Kanada vize başvurularında özellikle son 10 yıl içerisinde çok  büyük bir artış sağlanmış olup,Kanada ülkesine yılda yaklaşık olarak 40 milyon ziyaretçi  girişi gerçekleşmektedir.Kanada’ya Türkiye’den gitmek isteyenlerin sayısı da her yıl artış göstermektedir.

Kanada vize işlemlerinde daha önceden alınmış Kanada vizesi veya ABD  vizesi bulunan kişiler için  Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Dairesi tarafından CAN Plus adlı program oluşturulmuştur.Bu programın amacı ise evrak toplama sürecinizdeki yükünüzü hafifletmek ve diğer vize başvurularına göre daha az evrakla başvuru yapmaktır.

Kanada vize başvurularında 20 yılı aşkın edindiğimiz  iş tecrübesi  ile Kanada vize alımınızda gerekliği ve tam desteği sağlamaktayız. Bizlere 0555 084 06 21 ve 0850 532 70 63 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.